Редактор CSS

Панелі інструментів сторінки сайту в режимі редагування містять кнопку CSS: відкрити редактор CSS — в іншому вікні браузера.

Цей редактор CSS може бути відкритий кнопкою внизу сторінки в режимі редагування - "для вкладених сторінок" - з підключенням файлів CSS до всіх вкладених сторінок.

При натисканні кнопки "Файли CSS" - відображаються підключені до цієї сторінки файли - які стосуються блоку, що редагується цією панеллю інструментів. Цим блоком може бути опис сторінки, тоді файли CSS підключаються саме до цієї сторінки. Цим блоком може бути шапка або підвал сторінки, тоді файли CSS підключаються до сторінок, які містять цей блок: якщо його містять всі сторінки сайту — то до всіх сторінок.

Підключеному файлу в колонках зазначаються:

  • № — порядковий номер: у цьому порядку вони вказані в тэзі HEAD сторінки — тэгами "LINK" на файли в папці "/css/".
  • Файл – ім'я файлу. Реального файлу може бути — генерується програмою PHP з однойменного файлу в "папці /1/css/" — з додатковим розширенням ".php": підставляються змінні, видаляються коментарі та зайві прогалини.
  • Дата — змінити оригінальний файл (у "папці /1/css/")
  • Видалити — кнопка «×» видалення оригінального файлу
  • Tmp — кнопка "створити" або "видалити" згенерований файл у папці "/css/".

Після завершення редагування сайту можна створити всі реальні файли CSS — щоб серверу не генерувати щоразу ці файли. Коли потрібно редагувати файл, натисніть кнопку "видалити" в колонці "Tmp", щоб видалити тимчасовий файл.

Для відображення всіх файлів CSS можна відзначити чекбокс "все" - під списком файлів.

Натискання на кнопку "Файли CSS" приховує список файлів. Для відображення оновленого списку (перечитати файли з диска) – натиснути кнопку з натиснутою клавішею [Shift].

Натискання на ім'я файлу відображає його текст у полі для редагування.

Кнопкою "Save" колишньому файлу додається розширення ".bak" і текст зберігається у новому файлі з колишнім ім'ям, вказаним перед кнопкою "Save" у полі введення. У цьому полі можна вказати інше ім'я, щоб зберегти текст під новим ім'ям.

Можна просто створити новий файл: вказати ім'я, ввести текст і натиснути "Save".

Позиція курсору відображається зверху-праворуч у форматі: «номер рядка»:«номер символу в рядку» /«кількість символів у рядку».

Символ табуляції в текст можна вводити за допомогою клавіші [Ctrl].

Можна редагувати текст не лише у текстовому полі, а й у редакторі "Ace" - натиснувши кнопку "Ace". У редакторі є автопідстановка, забарвлення, теми…

При зверненні до файлу, який відсутній у папці "/css/" — виконується index.php, який обробляє відповідний файл папки "/1/css/" для видачі браузеру згенерованого файлу CSS.

При цьому підставляються значення масиву $C, що зберігаються у файлі "1/css.ini", призначення цих значень зберігається у файлі "1/css.txt" (коментарі).

Редагувати значення, що зберігаються, і тексти до цих значень можна у формі "Кольори в масиві $C", що відображається при натисканні на посилання набору кольорів (кольорові квадрати з номером у масиві).

Останній рядок форми - для введення нового елемента масиву, для видалення елемента - очистити його поле "Код" - потім зберегти.

Перший елемент масиву (№0) містить значення максимальної ширини контейнера: при широкому екрані зазвичай текст обмежують по ширині для зручності читання.

Можна форму розкрити на весь екран — кнопкою "".

Натисканням посилання "Зв'язки CSS" відображається список файлів CSS таблицею, де кожному файлу вказана сторінка (ім'я її та id) — в якій підключений файл. Файли впорядковані за абеткою, якщо файл підключений до кількох сторінок - ім'я файлу відображається першою: для наочності. Головна сторінка сайту відображається ім'ям "Home", виділена жирним шрифтом, id для головної сторінки - "-8": службового розділу сайту.

Якщо файл підключено до всіх сторінок сторінки, ім'я батьківської сторінки відображається на зеленому тлі.