Встановлення

Вимоги до хостингу

  1. Сервер HTTP "Apache" з модулем PHP. Або "OpenLiteSpeed" — значно швидший. Від сервера потрібне виконання index.php для відсутніх файлів.
  2. Сервер баз даних типу MySQL і модуль mysqli в PHP. Використання інших баз даних можливе варіантом файлу класу PHP "DB" (class.db.php).
    До бази даних типу "MySQL" відноситься і "MariaDB" - нині я віддаю перевагу їй.
  3. Наявність класу "Imagick" у PHP.

Підготовка

На хостингу або локальному сервері створити папку "/setup" і помістити до неї вміст архіву "cms-setup.zip" (звертайтеся).

В інтерфейсі хостингу створити базу даних. На локальному сервері база даних може створюватися програмою інсталяції.

Установка

Відкрити сторінку "/setup/". Потрібно авторизуватися (логін та пароль вказані на початку файлу "/setup/index.php").

* далі посилання з підкресленням — анімація ілюстрації, після натискання посилання виділяється жовтим фоном.

Крок 1. Заповнити (відредагувати) поля форми:

  • Ім'я сайту (для відображення в ярлику сторінок — у тезі HTML "TITLE")
  • Мови сайту — починаючи з основного — двох літерних кодів мов. Потрібно вказати і для одномовного сайту — це значення атрибуту "lang" HTML-тегу.
  • Якщо потрібна геолокація на сайті — наприклад, для магазину — відзначити чек-бокс "geoLoc".
  • Поля для бази даних. Для відображення/приховання пароля — подвійне клацання по полю.

Натиснути кнопку "Застосувати".

Під формою конфігурації з'явиться результат та посилання для виконання наступного кроку (другого).

У нижньому рядку відображається час виконання та використання пам'яті процесом PHP (memory_get_peak_usage).

Крок 2. Натиснути на посилання для створення індексів таблиць.

Відображається результат — журнал дій, якщо немає повідомлення про помилку — можна перейти до наступного кроку (завжди можна повторити процес встановлення з початку або продовжити процес з останнього кроку).

Крок 3. Натиснути кнопку "Розгорнути архів файлів" — витягти на сайт файли з архіву "ZIP"

Відображається результат та форма додавання облікового запису адміністратора сайту.

Крок 4. Вказати пошту та пароль адміністратора сайту — і натиснути кнопку "Створити…" цієї форми.

Під формою відображається результат додавання адміністратора сайту.

На будь-якому кроці установки — у тому числі при наступному відкритті сторінки установки – можна натиснути кнопку форми "Застосувати": для зміни конфігурації, або для продовження установки з останнього кроку, або для додавання адміністраторів. Або щоб почати встановлення спочатку — після натискання посилання "вилучити".

Якщо потрібно кілька адміністраторів сайту, то після натискання кнопки "Застосувати" можна повторювати крок 4 — додавати ще адміністратора — пароль собі той зможе змінювати, наприклад - в "адмінці", або за своїм e-mail.

У першого адміністратора є права "розробника", у наступних адміністраторів — права "менеджера". Для "розробника" в адмінці є додаткові інструменти - наприклад: виконання SQL-запитів до бази даних, а помилкова дія може призвести до необхідності відновлювати базу даних. Тому обліковий запис "розробника" — тільки для фахівця, а основна робота з сайтом — "менеджеру".

За посиланням під результатом форми додавання облікового запису можна перейти на сторінку адміністрування сайту — "/admin", де можна робити бажану структуру сайту будь-якої ієрархії (будь-які вкладення сторінок), заповнювати контентом.

Щоб пошукові системи не індексували сайт до його готовності — авторизація: логін та пароль "1".

У режимі редагування" сторінок безпосередньо на сайті — можна створювати, редагувати та підключати до сторінки — файли стилів (CSS) та скриптів (JS) — а ще й підключати файли до всіх вкладених у сторінку сторінок.

У "шапці" сайту є кнопка для авторизації. Після авторизації ця кнопка містить ім'я користувача (якщо не вказано, то e-mail — ім'я може бути вказане у "Кабінеті") і картинку (спочатку просто картинка, користувач в "Кабінеті" може помістити своє фото), натискання кнопки показує меню дій для користувача.
Якщо з дизайну сайту виключається авторизація користувача — менеджер може авторизуватися на сторінці "адмінки".

Для додавання згодом чергового адміністратора сайту — йому потрібно зареєструватися, його сторінка в адмінці відобразиться в розділі "Реєстрація" (id = -9) внутрішніх сторінок. Адміністратору залишиться вказати йому тип "Адміністратор".

Після завершення інсталяції слід ускладнити логін та пароль або видалити папку "/setup" — щоб хтось, крім Вас, не почав інсталяцію спочатку.

Для копіювання сайту з локального сервера на хостинг і навпаки, або з одного хостингу на інший хостинг — достатньо скопіювати файли, скопіювати базу даних (експорт / імпорт SQL) та відредагувати у файлі конфігурації параметри доступу до бази даних. Досить просто — на відміну від багатьох інших CMS.

Копія сайту для налагодження

Для локального налагодження зручно використовувати "Open Server" — мати процюючу копію сайту на комп'ютері з "Windows" — хоч на флешці. Або іншу аналогічну програму.

Для копіювання сайту на хостинг або з хостингу достатньо імпортувати SQL-дамп і скопіювати файли. Відрізняється лише файл конфігурації "/1/conf.php" — підключенням до бази даних: можуть бути відповідні версії файлу або закоментовані блоки у файлі.